Instagram Fotoğraf ve Story Boyutları

instagram fotoğraf boyutu

Fotoğrafları, videoları Instagram platformunda paylaşarak, izin verilen herkesin ulaşabileceği hale getirmek için pek çok detaya dikkat edilmesi gerekiyor. Instagram Fotoğraf ve Story Boyutu Nasıl Olmalı sorusunda sadece görüntü netliğinin sağlanabilmesi için değil, çerçeveye tam olarak postun oturabilmesi için de şartlar karşılanmalıdır. 1080 px — 1920 px şeklinde tanımlanmış olan boyutlar, resmi siteden veya uygulamadan paylaşılması fark etmeksizin aynı olmak durumundadır.

Instagram Fotoğraf ve Story Boyutu Nedir?

Instagram’da yüklenecek olan paylaşımların sadece post olarak değil, hikayedeki boyutları da son derece büyük bir öneme sahiptir. Kenarların veya üst ile alt bölümün kesik bir şekilde eklenmesinin önüne geçmek için boyutun ayarlanması şarttır. X ve Y oranlarının düzenlendiği paylaşımlar, herkes tarafından görüntülenebilecek ve çözünürlük ile ilgili herhangi bir probleme neden olmayacaktır.

Fotoğrafların ve story yükleme işlemlerinin her zaman için 1080 piksele 1920 piksel olması gerekiyor. Farklı boyutlar, kenarlarda boşluk veya olması gerekenden büyük yapıda olmasından kaynaklı, bir kısmının görüntülenmesiyle ilgili sorunlara yol açacaktır. Instagram fotoğraf ve story boyutu nasıl olmalı sorusunun tek ve yıllardır değişmeyen bir yanıtı bulunuyor. Genişlik ile ilgili belirlenmiş olan boyut 1080 pikselken, yükseklik için belirlenmiş boyut ise 1920px olarak sabitlenmiş durumdadır.

Instagram Fotoğraf ve Story Boyutu Nasıl Olmalı?

Instagram’a yüklenecek olan fotoğrafların veya videoların kare olmaması, kare olacağı taktirde de mutlaka çevresinde çerçeveye yer verilmesi gerekiyor. Instagram fotoğraf ve story boyutu nasıl olmalı sorusunun yanıtı olarak yükseklik ve genişlik bilgilerine, gönderileri yüklemeden önce de ulaşılabiliyor. Fotoğraf makineleri ile farklı çekim özelliklerine sahip olan telefonlar, story ile gönderi eklenirken aynı çözünürlükte ve boyutta içerikler oluşturmayabiliyor.

Görüntünün tam olarak paylaşıma uyması, fazla veya eksik gelmemesi amacıyla 1080 px 1920 boyutlarına uygun olması son derece önemlidir. Özellikle milyonlarca kişiye hitap eden hesapları yöneten kişi veya kurumlar, bu tarz detaylara dikkat ediyor. Üyeler de boyut ayarlaması yaparken, gönderinin paylaşılması esnasında bu işlemi birkaç saniyelik boyut düzenleme programıyla yönetebilirler.

Konu ile ilgili kapsamlı bilgi sahibi olmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://instagramtakipcisatinal.com/blog/instagram-fotograf-boyutu-nasil-olmalidir

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: